Регулаторната ќе одлучува за новиот ценовник за горивата

39

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Минатата недела со одлука на Регулаторна, бензините Супер-95, Супер-98 и дизел горивото поскапеа за 0,50 денари по литар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.