Регулаторната утре ќе ги утврди новите цени на горивата

67

Во понеделник напладне Регулаторната комисија за енергетика на редовниот неделен состанок ќе ги утврди новите цени на горивата по кои ќе се точи бензинот и нафтата од вторник.

Со последните промени на 16.11 горивата поскапија и малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС – 95 во моментов изнесува 60 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС -98 се продава за 61,5, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) за 51, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 51 денари за литар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.