Реисот Сулејман Реџепи се оженил со 24 годишна девојка?

774

Реисот Сулејман Реџепи кој 4 години беше сингл, одлучил повторно да се жени, пишува на објавата на „Шкупи Нисма“ на социјалните мрежи, која ја пренесуат и дел од медиумите на албански јазик.

Неговите 74 години не го спречија Сулејман Реџепи да создаде нова љубовно-брачна врска со 50 години помлада девојка. Џематот ни сподели и повеќе информаци, но ние нема да се занимаваме со приватноста на никого. Му посакуваме живот како што заслужил – пишува во објавата на „Шкупи Нисма“ на Фејсбук, кој постојано ги критикува политиките на ИВЗ.

Порталот „ШќипМедиа“ контактирал со објавувачот на информацијата, кој ја потврдил веста и додал дека утре ќе објават и фотографи од новата невеста на Реисот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.