Рекордни над 32.000 нови коронаинфекции во Франција

16

Во Франција во саботата се регистрирани рекордни 32.427 новозаразени со коронавирусот, соопшти француското Министерство за здравство.

Од последниот пресек починале уште 90 лица.

Од почетокот на пандемијата во Франција се заразиле вкупно 867.197 лица, а 33.392 починале

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.