Ристески: Патот каде што се сликаа двајцaта кандидати на СДСМ за градоначалници на Прилеп, денес повторно празен, активност нула

169

Нема камери – нема работници!
После вчерашната предизборна парада , од која двата кандидати за кандидат за Градоначалник на Прилеп од СДСW си објавија слики на кој го нема другиот како да не биле на ист настан со министерот за транспорт, денес повторно празно, тек-тук по некој жолт елек и активност нула, стои во Фејсбук статусот на Петар Ристески.

– Прилепчани ќе почекаме за овој пат да се заврши додека не се врати ВМРО ДПМНЕ на власт.За брзо! За почеток со победа на локалните избори, пишува тој.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.