РК Вардар има нов клупски амблем

143

Европскиот ракометен шампион Вардар, како пред две години, така и сега ќе го менува клупското лого.

„Црвено-црните“ во 2017 година кога стасаа до првата титула европски првак, го сменија клупското лого и ставија ѕвездичка која ја симболизира токму таа титула.

Сега „вардарци“ повторно направија огромен успех, а тоа значи ново менување на логото. Шампионите ќе додадат уште една ѕвездичка, која ќе потсетува на титулата во 2019 година.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.