РКЕ денес ќе донесе одлука цената на горивата

91

Нова одлука за цената на нафтените деривати денеска ќе донесе Регулаторната комисија за енергетика.

Минатата недела РКЕ донесе одлука со која цените на бензините и екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за половина денар.

Цената на дизелот, пак, остана непроменета.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.