РКЕ денес одлучува за новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата.

Согласно последната одлука, цената на дизелот се намали за еден денар, додека за половина дена поевтини  Екстра лесното масло за домаќинство.

Бензините останаа со непроменети цени.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 79,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 81,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 80,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 79,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 39,283 (денари/килограм)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.