РКЕ ќе одлучува за цената на горивата

47

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати.

Минатата недела цената на бензините се намали за 1,00 ден/литар, додека цените на дизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за 1,00 ден/литар.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголеми за 0,599 денар/килограм и изнесува 39,780 ден/кг.

Содржината продолжува по

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.