РКЕ одлучува за нови цени на горивата

60

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати.

Мината недела немаше промена во цената на бензините, а дизел горивото поевтини за 1,5 денар во однос на претходната недела.

Цената на Екстра лесното масло за домаќинство се зголеми за еден денар, додека цената на Мазутот М-1 НС се зголеми за 0,786 денар/килограм.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.