Робен му честита на поранешниот клуб

86

Крилниот напаѓач на Баерн (М), Арјен Робен собра храброст и по натпреварот јавно му честита на поранешниот клуб Реал (М), за одличната парија и за заслужениот пласман во финалниот натпревар од Лигата на шампионите.

Холандскиот интернационалец додаде дека далеку поболна би била елиминацијата со еден гол разлика.

„Честитки за Реал Мадрид за одиграниот натпревар и заслужениот пласман во големото финале. Можеби е подобро да се загуби вака убедливо, мислам дека повеќе ќе болеше ако победевме со 2-1 и за еден гол не се пласиравме во финалето. Вака, не ни останува ништо друго освен да му честитаме на противникот кој беше подобар од нас“, изјави Робен.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.