Роберт Кох: Во Германија 28.438 новозаразени, вкупно еден милион и 300 илјади

18

Бројот на потврдени случаи на заразени со коронавирус во Германија е зголемен за 28.438 на 1.300.516, според денешните податоци на институтот Роберт Кох.

Од Ковид-19 починаа уште 496 лица починаа, со што вкупниот број починати од почетокот на епидемијата изнесува 21.466 лица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.