Робот кој изгледа како вистинска жена (ВИДЕО)

487

На овогодинешниот саем во Токио претставени се хуманоидни роботи кои изгледаат многу реално.

Видеото кое е снимено за време на настанот има 3 милиони преглени, и ги остави зачидени луѓето. А многу од нив се убедени дека пред нив стои жена а не робот.

Многу од присутните смеењето, мавтањето и воопшто целото излагање на роботот го опишаа како „језиво“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.