Романската полиција донираше осум тони хуманитарна помош за поплавените

48

Синдикатот на романската полиција во Црвениот крст во Ваљево доставил осум тони хуманитарна помош.

„Со колегите од Романија ги посетивме најзагрозените подрачја и ги доопремивме со помош оние на кои им беше најпотребна. Се заблагодаривме на Синдикатот на романската полиција кој се приклучи во големата хуманитарна акција. Исто така горди сме на сите членови на Независниот синдикат на полицијата кои не престануваат да преземаат активности за помош на оние на кои им е најпотребна,“ изјави Велимир Лукиќ од синдикатот во Србија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.