Ромелу Лукаку – најдобар фудбалер во Лига Европа

Напаѓачот на Интер, Ромалу Лукакуја доби наградата за најдобар играч во Лига Европа за минтата сезона во која со негоовиот тим беше поразен во финалето до Севиља.

Лукаку постигна седум гола за Интер во деби сезоната за новиот клуб во Лига Европа, во Серија А запиша 23 гола.

https://twitter.com/EuropaLeague/status/1311988402804404224?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1311988402804404224%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fdribling.mk%2Ffudbal%2Fromelu-lukaku-e-proglasen-za-najdobar-fudbaler-vo-liga-evropa%2F

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.