Роналдо дал 20.000 евра бакшиш на хотел

52

Португалскиот напаѓач Христијано Роналдо бил толку задоволен од персоналот кој не дозволил папараците да дојдат во близина на хотелот каде што одморал со своето семејство и во знак на благодарност оставил 20.000 евра бакшиш.

Фудбалската ѕвезда пред почетокот на подготвките за нова сезона со семејството се одмара на јахта, а неколку дена поминал во луксузен хотел во јужна Грција.

Според грчки медиуми, Роналдо плаќал за претседателски апартман 9.000 евра за една ноќ, а од него имал одличен поглед на Јонското Море и приватниот базен на располагање.

Роналдо ќе помине уште неколку дена на јахта на француската ривиера, а потоа ќе се врати во Јувентус, кој тргнува на летна турнеја.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.