Руни го оцени потегот на Велбек како одличен

72

Фудбалскиот репрезентативец на Англија и член на Манчестер Јунајтед Вејн Руни, ќе биде предводник на двата тима за кои што настапува.

Капитенот на „Гордиот Албион“ и на „Олд Трафорд“, изјави дека преселбата на Дани Велбек, кој оваа натпреварувачка кампања ќе биде дел од составот на Арсенал, е одличен потег и за фудбалерот и за клубовите и за репрезентацијата.

„Топџиите“ се потрудија за да го доведат Велбек на „Емирати“ и Јунајтед поради ова е побогат за 20 милиони евра.

„Велбек е одличен фудбалер и ќе се истакне во Арсенал. Брз е, може да постигнува бројни погодоци и затоа ова е добар потег за клубот и за Дани“, вели искусниот Руни.

„Ова ќе му овозможи и место во националната селекција на Англија“, додава капитенот.

„Во Јунајтед беше одличен и затоа во редовите на Арсенал можат да бидат задоволни. Ако се потруди ќе биде меѓу најдобрите во клубот и во репрезентацијата“, заклучи Руни

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.