Русин уапсен за лажни дојави за бомби на аеродром и шест болници во Атина

Грчката полиција денеска во Солун уапсила 42- годишен Русин кој вчера го испратил мејлот со лажни дојави за поставени бомби на атинскиот аеродром и во шест болници во Атина, објавија грчките медиуми.

Според „Етнос“, станува збор за лице кое во заканувачкиот мејл испратен вчера тврдел дека е исламист и напишал дека „во името на Алах и пророкот Мухамед мора да умрете“.

Уапсениот, меѓу другото, се товари и за тероризам и ширење лажни вести.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.