Руските авиони симулираа воен напад врз Калининград

35

Русија денеска изведе воена вежба во својата енклава Калининград, лоцирана помеѓу Полска и Литванија.

Руските авиони ловци Су-27 симулираа непријателски воен напад врз Калининград.

Според руските медиуми во вежбата повеќе од десет Су-27, кои ги „уништиле“ авионите на „симулираниот“ непријател.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.