Рускоска не сакаше во судница да се слушаат изјавите на Калиопи и Дино Мерлин

227

Обвинетиот Миле Јанакиески започна со изведување на материјалните докази во случајот 27 април. Тој презентираше говори од учесници на протестите За заедничка Македононија, во кои тие го повикуваат народот на масовно присуство и оти никој не ги повикал туку биле загрижени за најавите за промена на името, воведување на двојазичност и нарушувањe на унитарниот карактер на државата.

Се слушна и поддршка од Дино Мерлин, кој побара македонското сонце никогаш да не престане да сјае. На ова се спротистави обвинителката Рускоска, која праша каква врска имаат нивните говори и поддршката што ја давале со обвинението.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.