Русковска ја потврди веродостојноста на фотографијата на првата страница од исказот на Камчев

148

Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска ја потврдува веродстојноста на фотографијата од објавената прва страница од записникот, во кој се наведуваат цитати од исказ на бизнисменот Орце Камчев, обвинет во случајот „Империја“, објавени во петокот вечерта.

Обвинителството, како што соопшти и претходно, нема ги коментира останатите заклучоци и коментари на авторот.

„Оргиналните списи од предметот ги поседува само Обвинителството, а копија од нив беше доставена до надлежниот суд“, велат за МИА од Обвинителството.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.