Русковска: Ако Јовановски – Боки 13 има докази, нека ги достави до Јовески

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, врати на обвинувањата на Бојан Јовановски – Боки 13. Таа во изјава за „Фокус“ вели дека доколку Боки има докази, да ги достави до републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески.

-Ако има докази дека сум постапувала спротивно на закон, нека ги достави до Јовески, изјави за „Фокус“ обвинителката Русковска.

Боки 13 денеска во Судот побара нејзино изземање, откако бараањето го го поткрепи со докази добиени од неговиот телефон, односно се повика на меѓусебна комуникација со обвинителката.

Изземање побара и Фросина Ременски.