Русковска е над законот, таа смее да паркира и на пешачки! (ФОТО)

288

Шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, за која власта бие битка таа да остане на чело на новото Обвинителство во чиј состав би влегло и СЈО, изгледа дека „шефува“ и на кумановските улици.
Обвинителката која за тероризам ги осуди учесниците во случајот поврзан со насилството во Собранието, го води случајот „Рекет“, а ги водеше и истрагите за „Диво Насеље“, „Змиско око“ и „Детонатор“, себе си се смета над законот, па без никаков проблем крши сообраќајни правила.

Таа е фотографирана утрово во Куманово, како непрописно автомобилот го паркирала на пешачки премин.

Ова секако не е дозволено за кој било учесник во сообраќајот, а особено не за обвинител кој треба да го штити правото и законите…

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.