Само Вардар ќе игра во Лигата на шампионите, Металург и Еурофарм Пелистер во Европската лига

34

Вардар 1961 ќе биде единствениот македонски претставник во ракометната Лига на шампиони, потврдија денеска од централата.

Еурофарм Пелистер не доби покана за настап во Лигата на шампионите иако очекуваше „вајлд карта“.

РК Металург и Еурофарм Пелистер следната сезона ќе се натпреваруваат во Европската лига.

Следната сезона Лигата на шампионита ќе се игра со само 16 екипи и во нов формат.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.