САМО ЗА ХРАБРИ: Седум совети за секс на плажа

Одењето на море со партнерот е совршена можност да пробате нови работи во креветот. Можете да работите на интензитетот, да пробате нови пози, а похрабрите да се впуштат во авантура наречена – секс на плажа.

Бидејќи се работи за „надворешна“ активност и имајќи на ум дека околу вас ќе има песок, има неколку совети кои ќе ви помогнат да не се фатите „на дело“ и да го направите искуството попријатно и поинтересно.

1. Прво и основно – направете го тоа откако ќе се стемни

Во текот на денот плажите се полни со луѓе и тешко е да се најде скриено катче. Во текот на ноќта ќе биде полесно да се скриете од љубопитните очи, а бидејќи видливоста е значително намалена, вашите други сетила, како допирот, ќе бидат засилени.

2. Побарајте карпа

Карпата може да послужи како добра потпора и да ве оддалечи од песокот, кој може да се заглави на разни непријатни места. Покрај тоа, поголема карпа ќе ви обезбеди дополнително засолниште од погледот на другите посетители на плажа.

3. Изберете пози

Ако вешто избирате пози, на случајните минувачи може да им изгледа како само да седите во скутот на вашиот партнер или да лежите на крпа еден зад друг, гледајќи го ѕвезденото небо.

4. Мудро одберете ја облеката

Ако носите тесни шорцеви, може да биде незгодно да ги соблечете или облечете за кратко време. Затоа изберете кратко здолниште или фустан кој ќе крие што се случува одоздола.

5. Понесете душеци и крпи

Ако добро се опремите со крпи и душеци, можете да легнете на едната подлога, а со другата да се покриете, така што изгледа како само невино да се гушкате.

6. Размислувајте за морето

Ако се плашите дека некој може да ве види на плажа, размислете за опцијата да имате секс во вода. Ако го правите тоа навечер, никој ништо нема да може да види, па ќе се однесувате само како неколку ноќни капачи.

7. Бидете брзи

За да ги намалите шансите некој да ве фати на дело, особено надлежните, направете ја целата подготвителна работа многу порано. Палаво допирајте се и флертувајте, додека самиот чин треба да се забрза, заради безбедноста.