Сан Антонио убедлив против Торонто

торонто

Во дуелот на второпласираните од двете конференции „Спарс“ славеа победа со 28 поени разлика.

Резултати:

Филаделфија – Минесота 93:91,
Бостон – Јута 115:104,
Детроит – Индијана 116:121,
Далас – Вашингтон 113:105,
Сан Антонио – Торонто 110:82,
Денвер – Сакраменто 113:120,
Феникс – Мајами 99:90 и
ЛА Лејкерс – Мемфис 116:102.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 30-5 (победи-порази), Сан Антонио 28-7, Хјустон 27-9, ЛА Клиперс 23-14, Јута 22-14, Оклахома Сити 21-14, Мемфис 22-15, Сакраменто 15-19.

Пласман Источна конференција: Кливленд 26-7 (победи-порази), Торонто 23-11, Бостон 21-14, Шарлот 19-16, Атланта 18-16, Милвоки 17-16, Индијана 18-18, Чикаго 17-18.