Санкционирани 136 возачи во Скопје, 56 од нив за брзо возење

11

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.11.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 136 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 56 санкции, 22 мерки за возење под дејство на алкохол, 13 санкции за возење без возачка дозвола, четири за нерегистрирани возила.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.