Санс до првата победа над Лејкерси по година и пол

11

Тимот на Феникс Санс ги надигра дома Л.А. Лејкерс со 118:109 и дојде до првата победа над „езерџиите“ од ноември 2017 година, и го направи најголемото изненадување изминатава, бидејќи тие моментно се најслабиот тим во Западната конференција.

Најефикасен играч во мечот беше Леброн Џејмс со 27 поени, 16 асистенции и девет скокови, но тоа не му помогна на неговиот тим да го избегне поразот. Брендон Инграм постигна 25, а Џавејл Мекги додаде 21 поен.

Деандре Итон со 26 поени и десет скокови и Девин Букер со 25 поени беа најефикасни во победничкиот тим.

Резултати од НБА:
Кливленд – Детроит 93:129
Индијана – Орландо 112:117
Мајами – Бруклин 117:88
Филаделфија – Голден Стејт 117:120
Далас – Мемфис 81:111
Сан Антонио – Оклахома Сити 116:102
Денвер – Њу Орлеанс 112:120
Феникс – Лос Анџелес Лејкерс 118:109
Јута – Милвоки 115:111.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.