-4 C
Skopje
понеделник, јануари 18, 2021

Сара Џесика Паркер за укинувањето на Саманта во ,,Сексот и градот “

109

Најавата дека серијата Сексот и градот се враќа со уште една сезона предизвика возбуда кај обожавателите, но и разочара многумина бидејќи еден од главните ликови, Саманта Џонс, нема да се појави во новите епизоди.

Одговарајќи на коментарите, Сара рече дека постои едноставна причина за отсуството на Ким – таа „не е потребна“ за новата сезона.

Со оглед на тоа што порано се шушкало дека Сара и Ким не се согласуваат, многумина сметаат дека токму затоа Ким не учествува во новата сезона.

„Мило ми е што се враќаш, но ќе ја промашам Ким или Саманта“, напиша еден обожавател.

Сара одговори: „И ние сакаме. Толку многу ја сакавме”.

„Таа секогаш ќе биде таму. И ние сме толку возбудени”, напиша Сара како одговор на друг коментар.

Еден обожавател напишал дека можеби несогласувањето помеѓу двете актерки е причината зошто Ким нема да се појави.

„Не. Не е точно дека не ја сакам. Никогаш не го реков тоа. Никогаш. Саманта не е дел од оваа приказна. Но, таа секогаш ќе биде дел од нас. Без оглед каде сме и што правиме”, одговори Сара.

На тоа одговори Ким Катрал (Саманта), која на Инстаграм напиша дека не и е потребна љубовта на Сара во овие тешки времиња.

Новата сезона ќе ги следи Кери (Сара Џесика Паркер), Миранда (Синтија Никсон) и Шарлот (Кристин Дејвис) во нивните 50-ти години.

Снимањето треба да започне во Њујорк кон крајот на пролетта.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.