Сасуоло не ѝ даде шанса на Бреша

22

Фудбалерите на Сасуоло беа убедливи во понеделникот и со 3:0 ја совладаа гостинската Бреша во последниот натпревар од 26-то коло на италијанското првенство.

Двоен стрелец за домашната екипа беше Франческо Капуто, во 45 и 61 минита, а погодок постигна и Жереми Бога во 75 минута.

Поради епидемијата од коронавирусот, натпреварот беше одигран пред празните трибини на стадионот „Мапеи“ во Реџо Емилија.

Со овие три Сасуоло сега има 32 бода и се искачи на 11-то место на табелата, додека Бреша го претрпе и третиот пораз во низа и со 16 бодови, останува последна 20-та.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.