7 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

СДСМ ја обвини ВМРО-ДПМНЕ за лажна вест, но Рама вели поинаку (ВИДЕО)

517

Претставници на СДСМ тврдат дека ВМРО-ДПМНЕ реагирала на лажна веста која дојде од Тирана а според која влез во оваа земја ќе биде обезбедена само за Албанците од Македонија, Црна Гора и Косово.

“Веста дека Албанија од 1 јуни ја отвара границата со Северна Македонија само за Алабанците од нашата земја е ЛАЖНА.
Границата ќе се отвори за сите граѓани од нашата земја!
П.С ВМРО како по обичај се истрчува со реакција на fake news…”, пишува потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири.

Сепак видеото кое го објави ТВ Сител потврдува дека Рама зборува само за Албанците со пасоши на трите соседни земји.

Според видеото изјавата на Зекири дека веста која ја коментира ВМРО-ДПМНЕ е всушност лажна вест.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.