СДСМ ја призна автентичноста на фотографиите на Заев и Филипче на грчките плажи, велат од ВМРО-ДПМНЕ

739

Браќа по одмори и браќа по криминал.ВМРО-ДПМНЕ не е извор на фотографиите на Вице и Венко од грчките плажи, но е извор на несомнениот заклучок дека се бизнис ортаци, нешто што го призна самата партија, велат од опозициската партија.

-Добро е што СДСМ ја призна нивната автентичност, а тоа покажува какви криминални врски има кланот Филипче – Заев.Токму затоа цела влада се крена да го брани Филипче кој е директно одговорен и надлежен на изгорената болница каде загинаа 14 лица.Вице Заев и Венко Филипче се лице и опачина на криминалот на оваа власт

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.