СДСМ: Лажни вести на ДПМНЕ, МЕПСО не се продава

-Лажните вести на Николовски и ДПМНЕ се неколку пати демантирани. МЕПСО не се продава. Ниту има одлука, ниту се преговара за продажба на МЕПСО. Но, бидејќи ДПМНЕ нема политики и нема став за најважните прашања папагалски повторува една иста лага. Освен блокади и лажни вести ДПМНЕ друго не знае, велат во соопштение од СДСМ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.