СДСМ: Мицкоски молчи и не одговара, од кого барал власт и ветувал дека ќе го смени Уставот?

Два дена Христијан Мицкоски молчи и не одговора на прашањата од кои македонски и странски политичари барал поддршка да дојде на власт, а во замена ветувал дека ќе го сменел Уставот.

Уплашениот и под заложништво на Димитар Апасиев, Мицкоски да не се крие зад објави на социјалните мрежи, да не се крие за Драган Ковачки, туку да излезе пред граѓаните и да даде одговор на прашањето.

Мицкоски во јавноста говори едно, а зад затворени врати говори сосема друго кога се во прашање националните и државните интереси.

Мицкоски е слаб, исплашен од Апасиев, затоа се што прави, го прави за да не заостане зад Апасиев.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.