СДСМ објавија дека оддале почит пред „спомен куќата“ Гоце Делчев

Владејачката партија СДСМ на социјалните мрежи објави во неделата дека претходниот ден оддале почит пред „спомен куќата на Гоце Делчев“, а оваа објава неколку часа стоеше без да биде коригирана.

Денеска, таа е сменета и зборовите „спомен куќа“ се избришани, а избришана е и една од четирити фотографии.

Инаку во црквата „Свети Спас“ во скопско Кале се наоѓа гроб со саркофаг на македонскиот револуционер Гоце Делчев. Негова желба било да почива во Македонија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.