СДСМ плаќа чета професионални демонстранти

по 1.300 денари на ден дневница за сите „професионално независни борци за слобода”.

Ова обвинување на Бачев беше осудено од еден од прозваните професионални протестанти на СДСМ, кој не само што не го негираше фактот дека добива дневници за да лаже дека е независен протестант кој се бори за некаква слобода, а не за 20 евра на ден (плус такси), туку и гордо објави слики како поткрепа на своето фејсбук признание, на кои се гледа како присуствува и во кампот пред влада и во штабот на СДСМ на Бихаќка.

Ако има една утешителна работа за СДСМ во врска со неуспешниот обид да исценира некаков автохтон протест на средношколската младина е дека, кога е во прашање бројноста на професионалните платени протестанти – евтино поминале.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.