-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

СДСМ: Правдата е најголемиот дебакл што му се случува на Мицкоски

41

Откако се покажа дека системот функционира и Сашо Мијалков беше принуден да се предаде, се случи уште еден дебакл на Христијан Мицкоски, детето на Груевски и Мијалков, се наведува во реакцијата на СДСМ.

По јавното признавање на сите криминални злодела на режимот јасно е дека цела ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски ја држи во заложништво само за да ги заштити Груевски, Мијалков, Камчев, Милошоски, Димовски, Јанушев….

Не успева Мицкоски и нема да успее. Правда има. Сите ќе одговрааат што се огрешиле пред законот.

Сите!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.