Се очекува новиот ценовник на горивата

410

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Минатата недела со одлука на Регулаторна, цената на бензинот Супер-95 се зголеми за половина денар, Супер-98 за еден денар, а дизелот поскапе за 1,50 денари по литар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.