Се подготвува „Филип Втори“ за Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид (ФОТО)

Фудбалската федерација интензивно се подготвува за одржување на Суперкупот. На Телеком Арена и околу неа се работи со полна пареа.

„Се е вклучено на “турбо погон” за #Skopje2017 , пишуваат од ФФМ. Во продолжение погледнете како течат подготовките за пречекот на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид на 8-ми август.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.