Се подготвува за конгрес, а Заев си го ажурира членството во СДСМ

130

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска го ажурирал своето членство во неговата партија преку новиот систем, кој овозможува и активна регистрација.

На 21 март партијата ќе бида лидер на директни избори, што е за прв пат, а според СДСМ, тоа е нејзино демократизирање.

-Денеска го ажурирав моето членство во #СДСМ преку новиот систем, кој овозможува и активна регистрација-напиша Заев.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.