Се преставил дека е Американец, а бил охриѓанец, полицијата го уапси

157

На 16.01.2021 околу 17.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го привеле Р.Т.(51) од САД, кој немал документи за идентификација.

Тој бил спроведен во Центарот за странци во Гази Баба во Скопје, а по преземени мерки било утврдено дека лицето лажно се претставило и дека станува збор за Р.Б.(53) од Охрид.

На 17.01.2021, тој бил спроведен во СВР Охрид и со него бил извршен разговор, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.