Се преврте автобус во Црна Гора 37 лица се здобиле со повреди

27

Автобус се превртел синоќа на влезот во Плевља и 37 лица се здобиле со повреди. До сообраќајната несреќа дошло во 23 часот при судир на возило „мерцедес“ и автобус од Никшиќ.

Во автобусот се возеле околу 40 патници.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.