Се преврте товарен воз по судар со два патнички брода

Швајцарските власти денеска соопштија дека на реката Рајна, кај Базел се судриле два патнички брода со еден товарен брод и дека во несреќата немало жртви.

Како што пренесува АП, Бриселскиот секретаријат за правосудство и безбедност соопшти дека во несреќата која се случила рано утринава никој не е повреден и дека сите патници од патничките бродови се евакуирани.

Швајцарските медиуми пренесуваат дека товарниот брод по сударот се превртел.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.