Се слави победата на Вардар, скопјани на улица! (ФОТО+ВИДЕО)

Скопјани излегоа на улиците и со сирените од автомобилитеја прославија победата на екипата на „Вардар“ која е нов европски првак откако вечерва во Келн во финалето на ракометната Лига на шампиони, го совлада Пари Сен Жермен со 24:23. Победничкиот погодок во последната секунда го постигна Иван Чупиќ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.