Се трага по 13-годишна скопјанка, ноќеска заминала од дома

Ноќва околу 02.30 во СВР Скопје, Н.А.(42) од с.Инџиково, скопско, пријавил дека неговата внука А.А.(13) се оддалечила од домот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.