Се трага по 15- годишно девојче од Скопје

На 26.10.2021 во 23.15 часот во СВР Скопје, М.П.(34) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка М.П.(15) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.