Се урна хеликоптер во Русија, загинаа четворица војници

15

Четири лица загинаа во пад на хеликоптер од типот „Ми-8“ на аеродромот „Анадир“ во рускиот автономен округ Чукотско, соопшти неименуван извор во локалната Влада.

Тој за агенцијата ТАСС, според прелиминарните информации, наведе дека уривањето на леталото е последица на технички дефект, мислење што сподели и извор од руското Министерство за одбрана.

Шефот на локалната администрација во округот Анадир, Сергеј Савченко изјави дека во несреќата загинаа четири руски војници.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.