Се урна зграда од шест ката во Најроби, најмалку две жртви

30

Најмалку две лица загинаа откако зграда од шест ката се урна денеска во кенискиот главен град Најроби.

Спаувачки тимови стравуваат дека под урнатините има голем број луѓе. Најмалку 10 луѓе се извлечени живи од под урантините.

Во акцијата за спасување учествуваат и армиски единици. Засега не е јасно што го предизвикало уривањето на зградата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.