Се вработил како војник во АРМ со фалсификувана диплома

468

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 37-годишниот П.П.од село Сушево, Струмица поради „фалсификување на исправа“.

Тој во Министерство за одбрана при склучување на Договор за работа, како професионален војник во Армијата на РМ, употребил фалсификувана Диплома за завршено средно образование од  СУГС „Браќа Миладиновци“ во Скопје,  која што потоа ја употребил во уште четири наврати.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.