Се враќаат пролетните температури

76

Раст на температурите и практично враќање на пролетта најавуваат метеоролозите во наредните неколку дена.

До крајот на месецот, секојдневно температурите ќе бидат во пораст. По студеното утро денеска, од утре метеоролозите најавуваат минимални 6 степени а во недела, наутро температурите нема да се спуштат под 10 степени.

Трендот на затоплување ќе продолжи и на почетокот на ноември.

Нов студен бран кој ќе донесе мраз наутро не се очекува до средината на идниот месец.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.